Stogo apšiltinimas
Į: Namų šiltinimas, Visi įrašai0

Stogo šiltinimas A++ energinio naudingumo klasės namui

Įsigaliojus reikalavimui, jog naujos statybos namai turi atitikti reikalaujamą A++ energinio naudingumo klasę, kilo daug klausimų, kokią pasirinkti šiltinimo medžiagą. Stogo šiltinimą atliekame 4 rūšių purškiamomis biriomis vatomis, tai stiklo ir akmens vata, medžio plaušo vata, ekovata. Stogo apšiltinimui taip pat galite rinktis iš dviejų tipų poliuretano putų – atvirų ir uždarų porų. Pateikiame preliminarius skaičiavimas A++ energinio naudingumo klasės namo stogo šiltinimui biriomis vatomis. Purškiamų birių vatų ir poliuretano putų charakteristikos pateikiamos, remiantis gamintojų pateiktomis eksplotacinių savybių deklaracijomis. Paskaičiuota vėdinamoms konstrukcijoms. Pagal str. 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“, stogui šilumos perdavimo koeficientas (U vertė) yra 0,10, tad reikalinga varža 10,00. Kad pasiekti reikalingą varžą A++ energinio naudingumo klasės namo stogo šiltinimui:

Ekovatos šiltinamo sluoksnio storio reikėtų apie 49 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0039, projektinis – 0,049.

Medžio plaušo vatos šiltinamo sluoksnio storio reikėtų apie 48 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0038, projektinis – 0,048.

Akmens vatos šiltinamo sluoksnio storio reikėtų apie 37 – 39 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0036 – 0,0038, projektinis 0,037 – 0,039.

Stiklo vatos šiltinamo sluoksnio storio reikėtų apie 35 – 42 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0034 – 0,041, projektinis  0,035 – 0,042.

Uždarų porų poliuretano šiltinamo sluoksnio storio reikėtų apie 23 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0022, projektinis – 0,023.

Atvirų porų poliuretano  šiltinamo sluoksnio storio reiktų apie 37 centimetrus, nes deklaruojamas šilumos laidumas apie 0,0036, projektinis – 0,037.

Stogų šiltinimas akmens ir stiklo vata

Akmens vata yra naudojama daugelyje pramonės šakų, nes išskirtinės jos savybės leidžia naudoti ją tokiose srityse, kur reikalingas didelis patvarumas, apsauga nuo gaisro, bei akustinio komforto reikalavimai. Akmens vata yra mineralinės vatos rūšis, kuri apriboja šilumos srautus, dėl to vata yra šilumos izoliatorius, kuris žiemą apsaugo namą nuo šilumos praradimo, o vasarą neleidžia namui įšilti. Vienas svarbiausių stiklo vatos privalumų – lengvas svoris, geri šiluminiai parametrai bei ši vata mažiau paveikiama drėgnesnės aplinkos, lyginant su kitomis vatomis. Reikalingą konstrukcijų varžą galima pasiekti su mažesniu vatos storiu.

Stogų šiltinimas ekovata ir medžio plaušo vata

Ekovata, dar vadinama celiuliozine vata, yra pilka smulkiapluoštė vatos pavidalo medžiaga, susidedanti iš mechaniškai susmulkintos makulatūros ir natūralių druskų. Medžiagos struktūra pasižymi mažu oro pralaidumu, kurį apibūdina geras šilumos laidumo koeficientas.

Medžio plaušo vata yra puikus šilumos izoliacijos produktas, pagamintas iš natūralaus medienos pluošto. Šiltinamoji medžiaga turi ne tik labai geras termoizoliacines savybes, apsaugančias būstą nuo šalčio, bet tuo pačiu puikiai palaiko sveiką mikroklimatą patalpose.

Palėpių vėdinimui naudojame vėjo deflektorius. Juos taip pat ir sumontuojame.

Stogo apšiltinimas biria pučiama vata: kokie privalumai?

  • Besiūlė šiltinimo medžiaga, todėl suformuoja vientisą šiltinimo sluoksnį.
  • Lengvai pritaikoma, nes lengvai ir greitai montuojama, nepalieka atliekų.
  • Paprasta šiltinti, užpildomos visos ertmes bei sunkiai prieinamas vietos.

 „Ekovata ir medžio plaušo vieta yra „kvėpuojančios“ medžiagos, kurios puikiai tinka medinių konstrukcijų šiltinimui“

Stogų šiltinimas poliuretano putomis

Poliuretano putos savo šiltinimo savybėmis bei efektyvumu yra aukščiau kitų šiltinimo medžiagų, nes jau 2,5 cm uždarų porų poliuretano putų šiltinimo sluoksnis, suteikia sandarumą, taip neišleisdamas iš namų šilto oro ir neįleisdamas šalto oro. Uždarų porų poliuretano privalumas, kad galima padengti įvairių konfigūracijų objektus bei įvairias nestandartines konstrukcijas.

Atvirų porų poliuretano putos yra minkštesnės ir lengvesnės ( 8 kg/m3 tankio arba 11 kg/ m3). Atvirų porų poliuretano šilumos laidumo koeficientas λ = 0,037 W/(m·K). Atvirų porų poliuretano putos lengviau pasiduoda įvairių formų šiltinimui, jas galima lengviau nupjauti ar dar kitaip apdribti. Taip pat atvirų porų poliuretanas gerai izoliuoja garsą.

Poliuretano putos sudaro termoizoliacinį sluoksnį be jokių sudūrimų, siūlių, sukuria vientisą. Sandariai užpildydamas net pačius mažiausius, mikroskopinius paviršiaus tarpelius ir ertmes. Tokiu būdu nelieka jokių šilumos tiltelių. Pats procesas neužtrunka ilgai.

Stogo apšiltinimas poliuretano putomis: kokie privalumai?

  • Mobilumas – poliuretano putomis greitai atliekamas darbas, nereikalingas didelio tūrio termoizoliacinių medžiagų transportavimas ir sandėliavimas statybvietėje.
  • Šiltinant nereikia specialiai paruošti šiltinamų paviršių, dažniausiai nereikia izoliacinių ar apsauginių plėvelių.
  • Efektyvumas – plonesnis sluoksnis taupo žymiai daugiau šilumos, negu dvigubai storesnis kitų šiltinimo medžiagų sluoksnis. Jau 2,5 cm poliuretano sluoksnis duoda sandarumo efektą.
  • Suteikia sandarumą ir dėl šios savybės sulaikoma didžioji dalis iš patalpų išeinančios šilumos. Poliuretano putos prilimpa prie šiltinamų paviršių, užpildo visus nesandarumus ir sudaro vientisą, sandarų sluoksnį, saugantį pastatą ne tik nuo šilumos išspinduliavimo, bet ir nuo šilto oro nutekėjimo per konstrukcijas.

Nepamirškite, kad atliekant šiltinimą atvirų porų poliuretano putomis, svarbu naudoti garo izoliacinę plėvelę.

Jei turite klausimų, visada galite kreiptis telefonu