ŠILTINIMAS EKOVATA
Ekovata, dar vadinama celiuliozinė vata, yra pilka smulkiapluoštė vatos pavidalo medžiaga, susidedanti iš mechaniškai susmulkintos makulatūros (85 % ) ir druskų mišinio (15%). Šios vatos gamyba vyksta iš perdirbtų laikraščių. Medžiagos struktūra pasižymi mažu oro pralaidumu, kurį apibūdina geras šilumos laidumo koeficientas. Biri celiuliozės vata puikiai geba sugerti drėgmę ir ilgainiui ją išgarinti. Taigi šio tipo vata kontroliuoja drėgmės lygį pastato konstrukcijose, todėl neleidžia pastatų atitvarinėse konstrukcijose susidaryti žalingai kondensacinei drėgmei. Antiseptikai, įeinantys į ekovatos sudėtį, medines konstrukcijas apsaugo nuo puvimo, pelėsio bei graužikų. Tokiu būdu sumažina šilumos tiltus ir prailgina statinio tarnavimo laiką.
ŠILTINIMO EKOVATA PRIVALUMAI
KVĖPUOJANČIOS
Ekovata yra „kvėpuojančios“ medžiagos, kurios puikiai tinka medinių konstrukcijų šiltinimui.
VIENTISAS ŠILTINIMO SLUOKSNIS
Puikiai tinka perdangoms, stogams, sienoms, grindims šiltinti. Ši biri medžio plaušo vata gali vientisai užpildyti visą konstrukcijos ertmę.
EKOLOGIŠKOS
Ekovata gaminama iš perdirbto popieriaus, kuris impregnuojamas natūraliomis druskomis.
ŠILTINIMO MEDŽIAGŲ GAMINTOJAI
Ekovata instaliuojama dviem būdais: sausu ir šlapiu. Sausas būdas naudojamas ekovatą purškiant ant perdangos paviršiaus, į oro tarpą už plėvelių ar plokščių, taip pat stogo šiltinimui. Kai reikia padengti atvirą vertikalų paviršių naudojamas šlapias būdas, tuomet pučiant ekovata sumaišoma su nedideliu kiekiu vandens. Ekovata prilimpa prie konstrukcijų ir tarpusavyje sudarydama vientisą sluoksnį. Perteklius nufrezuojamas.