Į: Namų šiltinimas, Visi įrašai0

Šiltinimo vata puikus pasirinkimas, norintiems natūralios kilmės šiltinimo medžiagų. Birios purškiamos vatos tinka tiek gyvenamųjų, tiek pramoninių ar komercinių pastatų statybai. Perdangos apšiltinimas biriomis purškiamomis vatomis, padės sutaupyti šildymui žiemą ir vėsinimui vasarą. Tad, šiltinimas biria vata ne tik natūralus, iš gamtos atkeliavęs šiltinimo būdas, bet ir puikus šiltinimo, garso izoliacijos bei sandarumo sprendimas.

Iš ko gaminamos birios purškiamos vatos?

Akmens vata gaminama iš natūralių žaliavų, kaip dazaltas, gabras, dolomitas.  Kitos mineralinės vatos – stiklo vatos gamybai naudojamos žaliavos, kaip kvarcinis smėlis, perdirbamas stiklas, soda ir kiti priedai.  Medžio plaušo vatos savybės yra kitokios nei mineralinės vatos, tačiau gamybai naudojamos žaliavos taip pat natūralios. Mediena smulkinama keletą kartų, iki kol gaunamas tinkamo dydžio plaušas.

Perdangos ir stogo šiltinimas vata, dažnai pageidaujama paslauga. Šiltinimui vatą renkamės iš ISVOER, KNAUF, PAROC, ROCWOOL, STEICO gamintojų.

PAROC bei ROCKWOOL akmens vatos atitinka degumo reikalavimus (degumo klasė A1), tai parodo, kad medžiaga visiškai nepalaiko degimo. Šiluminio laidumo koeficientas 0,041 – 0,042 W/mK, tai A++ energinio naudingumo klasės namo palėpės šiltinimui reikėtų, nuo 42 – 45 cm šiltinimo sluoksnio storio. Sukritimo klasė S2.

Stiklo vatos charakteristikos panašios, kaip akmens vatos. Palyginus ISVOER ir KNAUF stiklo vatas, atitinka taip pat A1 degumo klasę, šiluminio laidumo koeficientas svyruojantis, ISOVER – 0,041 W/mK, KNAUF SUPAFIL 0,045 W/mK, o jau KNAUF SUPAFIL PRO 0,037 W/mK . ISOVER pagal emisijų klasifikaciją atitinka saugiausią klasę M1, o KNAUF suteiktas Eurofins Gold sertifikatas – atitinka aukščiausius galimus patalpų oro kokybės standartus. KNAUF vata išsiskiria sukritimo koeficientu – S1 (sukritimas iki 1%).

Dar viena natūralios kilmės medžiaga, tai medžio plaušo vata. Steico Zell medžio plaušo vata tinka tiek stogų, tiek perdangų šiltinimui. Šilumos laidumo koeficientas – 0,040 W/mK, tačiau degumo koeficientas šiek tiek prastesnis, atitinta B2 degumo klasę. A++ energinio naudingumo klasės perdangai reikėtų apie 48 cm medžio plaušo vatos šiltinamo sluoksnio.

Šiltinimo vata puikus pasirinkimas, norintiems natūralios kilmės šiltinimo medžiagų.

Kas yra vėjo deflektorius biriai vatai ?

Naudinga žinoti, kad negyvenamom palėpėm, reikia sumontuoti oro srauto nukreipiančiąsias sistemas. Ši oro nukreipiančioji, skirta reguliuoti oro srautą (dar kitaip įvardinama, kaip reikalinga stogo ventiliacija) ir neleisti oro srautui atvėsinti šiltinimo medžiagos ant perdangos, kad nesuprastėtų šiltinimo izoliacijos charakteristikos. Oro srauto nukreipimas, leidžia pasišalinti šilumai ir drėgmei, o tai svarbu bet kuriuo sezonu. Deflektoriai montuojami tarp vidinės stogo pusės ir šiltinimo izoliacijos, nukreipiant oro srautus nuo pakraigės tiesiai į stogo viršų. Praktikoje naudojame specialius biriai vatai skirtus vėjo deflektorius, jie pagaminti iš storaus kartono, kuris atsparus vandeniui. Daugiau rasite Vėjo deflektoriai biria vatai.

Ar būtina įrengti garo izoliaciją?

Kitas aspektas, garo izoliacinių plėvelių montavimas šiltinant biria vata. Iš pastato vidaus montuojama ir ant gegnių tvirtinama garo izoliacija. Garo izoliacinė plėvelė pritvirtinama mediniais tąšeliais ar metaliniais profiliais ant kurių bus tvirtinama lubų apdaila (gipskartonio plokštės, medinės dailylentės ar pan.). Tarpas tarp tašelių ar profiliuočių užpildomas biria purškiama vata. Garo izoliacija, reikalinga apriboti garų srautą, kuris su šiluma kyla iš namo vidaus į išorę. Parėję garai pro šiltinimo izoliaciją, ir patekę ant šaltų paviršių gali kondensuotis ir taip drėgmės gaus šiltinimo medžiaga. Šiltinimo medžiagoms sudrėkus, bus prarastos termoizoliacinės savybės.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad garo izoliacinės plėvelės sujungimas tarpusavyje ar su kitomis konstrukcijomis, turi būti sandarus. Plėvelės tarpusavyje sujungti galima klijais ar sandarinimo juosta, užleidus vieną ant kitos 10 – 15 cm. Prie sienų tvirtinimui palikti užlaidas perimetriniam sandarinimui. Klijuojant prie sienų, svarbu pirmiausia sienų paviršių nugruntuoti. Plėvelės jungtis su langais, dūmtraukiais, vėdinimo kanalais, atlikti kruopščiai ir sandariai, nes garai gali prasiskverbti per net mažiausius plyšius.

Kodėl purškiama biri vata, ne plokštinė ar ruloninė vata?

Pučiama vata užpildo visus tarpus ir vadinamas „kišenes“ tarp gegnių, ką būtų sunku padaryti bandant kamšyti plokštinę ar ruloninę vatą. Toks mechanizuotas šiltinimo būdas padengs perdangą vientisu sandariu šiltinimo izoliacijos sluoksniu, net jeigu yra konstrukcinių stogo ar komunikacijos elementų. Kadangi purškiamos vatos nereikia nupjaustyti pritaikymui, sutaupysite daug nupjaustomų likučių, tad visas įsigytas kiekis, bus panaudotas.

Tad pagrindiniai bruožai, kodėl verta rinktis purškiamas birias vatas:

NATŪRALIOS KILMĖS MEDŽIAGOS

NEPALAIKANČIOS DEGIMO MEDŽIAGOS

IZOLIUOJANČIOS GARSĄ MEDŽIAGOS

GEROS ŠILUMINĖS IZOLIACIJOS SAVYBĖS

EFEKTYVIAI PRITAIKOMOS

LENGVAI MONTUOJAMOS