Į: Namų šiltinimas, Visi įrašai0

Kokia klaida dažnai pasitaiko, atliekant sienų šiltinimą?

Namų savininkai apie sienų šiltinimą pradeda galvoti rudenį, nes pajaučia ateinančią žiemą ir susirūpina šiluma namuose. Tačiau ruoštis žiemai, galima pradėti jau anksčiau, nes dažnai pamirštama, kad esantis oro tarpas sienoje atneša nemažai žalos. Jei namo sienose oro tarpas neužpildytas, jis ištraukia iš namo didžiąją dalį šilumos. Oro tarpe kylantis sušilęs oras išneša iš patalpų per sienas šilumą, užleisdamas vietą per įvairias nesandarias vietas apačioje besiskverbiančiam šaltam orui. Per pastogę nespėjęs išeiti šiltas oras prisiliečia prie išorinių šaltų plytų, atiduoda joms šilumą ir šaldamas leidžiasi žemyn, kol vėl gauna šilumos nuo vidinės sienos dalies. Apšiltinus sienas iš išorės, oro cirkuliacija tuščiuose oro tarpuose sulėtėja, bet šilumos vis tiek prarandama.

Ką daryti? Oro tarpus užpildyti rekomenduojama medžiaga, kuri:

100 procentų užpildys oro tarpus ir visiškai sustabdys oro cirkuliaciją juose. Nejudantis oras yra geriausias šilumos izoliatorius.

Praleis garus, o tai leis sienoms “kvėpuoti”.

Neįgers vandens, nepraleis drėgmės iki vidinės sienos dalies.

Turės geras šilumines savybes.

Bus stabili ir ilgaamžė.

Tarpo užpildymas termoputomis

Puikus pasirinkimas – oro tarpo šiltinimas termoputomis. Šiltinant termoputomis, nepažeidžiama fasado apdaila. Termoputos gerai užpildo visus tarpus ir visiškai sustabdo oro cirkuliaciją juose. Renkantis termoputas, svarbu atsižvelgti į įmonės patirtį dirbant su šia medžiaga ir pačios medžiagos savybes (ar neįgeria drėgmės, ar laidžios garams, ar nedidėja jų tūris sienoje, ar pakankama šiluminė varža).

Tarpo užpildymas injektuojamu poliuretanu

Šiai dienai pažangiausia šiltinimo medžiaga oro tarpo užpildymui – injektuojamos poliuretano putos. Tai dvikomponentė sistema, kurią sudaro poliolis ir izocianatas. Injektuojamas poliuretanas taip pat gali būti skirtingų tankių. Kokios tankio (uždarų ar atvirų porų) poliuretano putos bus pasirinktos, priklauso nuo oro tarpo dydžio. Injektuojamo poliuretano putomis pasiekiamas itin sandarus šiltinimo sluoksnis. Dėl savo plėtimosi savybės, injektuojamo poliuretano putos sandariai užpildo uždaras konstrukcijas, prasiskverbdamas į sunkiai pasiekiamas ertmes ir kampus, o bėgant laikui nesukrenta. Sustingusi injektuojamo poliuretano puta sudaro standų, sandarų, vienalytį, besiūlį termoizoliacinį sluoksnį.

Tarpo užpildymas biria vata

Dar vienas galimas sprendimas, užpildyti oro tarpus biria purškiama vata. Šiai dienai rekomenduojama rinktis stiklo vatą, kuri puikiai tinka oro tarpo šiltinimui. Stiklo vata gaminama iš natūralaus gamtinio pluošto ( apie 80 procentų sudaro perdirbtas stiklas) ir neįgeria drėgmės, nesukrenta ir nesideformuoja, nedegi, atspari puviniui, neturi kvapo ir joje nesiveisia parazitai. Oro tarpas apšiltintas stiklo vata užpildo visas ertmes vientisu, skvarbiu, besiūliu sluoksniu. Tokiu būdu tuščias oro tarpas užpildytas stiklo vata padidina patalpų sandarumą bei sumažina „šilumos tiltelių“ atsiradimo riziką.

Sienų šiltinimas iš išorės

Apšiltinus oro tarpą, galima planuoti ir kitus sienų apšiltinimo sprendimus. Vienas iš galimų variantų –  šiltinimas iš išorės poliuretano putomis. Tokiu būdu bus pasiekiamas vientisas besiūlis šiltinimo sluoksnis. Taip pat šiltinant poliuretano putomis, medžiaga puikiai priglunda prie paviršiaus bei nelieka jokių sudūrimų. Svarbu, pasirinkti tinkamą šiltinimo sluoksnį, todėl prieš atliekant šiltinimą rekomenduojama pasitarti su specialistu, kuris apskaičiuotų, kokia reikalinga šiluminė varža.