Į: Sandarumo bandymas0
Apytiksliai prieš vienerius metus statomo namo Vilniuje savininkas atliko savo namo pirmąjį sandarumo testą. Jo metu rezultatai buvo ne itin džiuginantys kai name esantis oras prie 50Pa slėgių skirtumo keitėsi 12,9 karto ir tuomet normą viršijo 8,6 kartais, kadangi bent jau B energetinės klasės pastatui keliami reikalavimai yra 1,5 karto per valandą.

Paprastai sakant, iš šio namo oras pasišalina 8,6 kartų greičiau per tas vietas kur iš viso neturėtų būti oro pasikeitimo.

Užsakovui buvo suteiktos visos reikalingos rekomendacijos kaip sutvarkyti nesandarumus. Po kiek laiko mes sulaukėme to paties užsakovo pageidavimo atlikti pakartotinį sandarumo testą. Atlikus jį buvo nustatytas jau gerokai priimtinesnis užsakovui rezultatas 1,84h-1.  Rezultatai pagerėjo net kartus.

Norint sužinoti kiek užsakovas vidutiniškai sutaupė atlikęs sandarumo testą ir pasitaisęs defektines vietas buvo atliktas skaičiavimas. Vidutiniškai (imant Lietuvos oro sąlygomis) per šildymo sezoną buvo sutaupyta 11088kWh šilumos energijos, kurios kaina šildantis dujomis siekia apie 0,07 euro centus. Tuomet užsakovas per vieną šildymo sezoną sutaupė apie 776 eurus. Žinoma žiema yra nelygi žiemai, tačiau sandarumo testo nauda, atsiperkamumas yra aiškus.

Parašykite komentarą