Oro tarpo šiltinimas

Pagrindinė oro tarpo šiltinimo paskirtis, tai oro srautų sustabdymas konstrukcijose. Tai duoda žymiai efektyvesnį šilumos sulaikymą nekeičiant išorės apdailos. Skystos arba birios medžiagos įpučiamos į oro tarpą per ertmes, užpildomos visos tuštumos, o išorės apdaila lieka nepasikeitusi.

Jei planuojate šiltinti sienas iš išorės, efektyvų rezultatą pasieksite tik apšiltinus oro tarpą. Oro tarpo užpildymas padės Jums sutaupyti lėšų išleidžiamų namo šildymui, bus padidinta sienos varža, didesnis sandarumas ir nepasikeitusi fasado išvaizda.

Oro tarpo šiltinimą atliekame aminoplasto putomis, biriomis purškiamomis vatomis ir poliuretano putomis.

Privatūs seno tipo namai buvo statomi paliekant oro tarpą tarp vidinio ir išorinio mūro. Tokie oro tarpai šiltinami aminoplasto putomis, poliuretano putomis, biriomis purškiamomis vatomis.

 

Oro tarpo šiltinimas biria vata

Birios purškiamos vatos tinka didesniems oro tarpams arba šiltinimui už plėvelės, medžio drožlių plokštės, gipso kartono plokštės. Atliekame šiltinimą ekovata, akmens vata, stiklo vata bei medžio plaušo vata.

Šiltiname tik biriomis purškiamomis vatomis, nes taip pasiekiamas vientisumas ir lygiai užpildomi tarpai.


Pats efektyviausias oro tarpo šiltinimo būdas, žinoma, termoputos - aminoplasto putos ir poliuretano putos. Jos tolygiausiai užpildo oro tarpą, labiausiai sumažina šilumos nuostolius ir oro tarpe yra ilgaamžiškiausios. 

 

Oro tarpo šiltinimas poliuretano putomis

Šiandien viena iš tendencijų, tai oro tarpo šiltinimas poliuretano putomis. Oro tarpą užpildome atvirų ir uždarų porų poliuretanu. Atvirų porų poliuretanu puikiai užpildomi tarpai už gipso išgrežiant vos 10 mm skylutes.

Inovatyviausias oro tarpo šiltinimo būdas - uždarų porų poliuretano putomis. Taip pasiekiama puiki varža ir aukšto lygio sandarumas.

 

Oro tarpo šiltinimas aminoplasto putomis

Aminoplasto putos puikus pasirinkimas daugiabučių namų šiltinimui. Daugumoje plytinių daugiabučių taip pat būdavo paliekamas oro tarpas. Tokio tipo pastatams rekomenduojama naudoti tik aminoplasto putas, kadangi daugiabučiuose pastatuose dažniausiai pasitaiko maži oro tarpai, o tik aminoplasto putos pasižymi tokiu skvarbumu ir užpildymo kokybe. Aminoplasto putomis šiltinamas ir tarpas esantis tarp dviejų daugiabučių.

Taip pat aminoplasto putos tinka oro tarpų užpildymui, kuriuose yra kitų medžiagų, kaip spaliai ar polistirenas. Aminoplasto putos šias medžiagas suspaudžia ir užpildo oro tarpą.

 
 

Keramzito ir šlako valymas

Keramzitu ir šlaku oro tarpai būdavo užpildomi, nes anksčiau kitų šiltinimo medžiagų nebuvo. Įšilęs oras sienų tarpe kyla aukštyn tuo pat metu įtraukdamas šalto oro srautus, susidaro konvekcija. Kadangi keramzitas ir šlakas yra birios medžiagos, jos nesulaiko oro srautų, todėl nepasiekiamas geras apšiltinimo efektas.

Optimaliausias sprendimas - pašalinti šias medžiagas iš oro tarpo ir užpildyti jį termoputomis, taip pasiekiamas geriausias efektas, kadangi nereikia šiltinti iš vidaus ar iš išorės, nesikeičia pastato estetinis vaizdas. 

Valymo procesas:

  • Valymas atliekamas išimant plytas;
  • Išvalytas medžiagas supilame į maišus;
  • Pagal pageidavimą medžiagas išvežame nemokamai;
  • Plytas įdedame atgal ir užtaisome siūles;
  • Sutvarkome aplinką.
 

Esant kitoms birioms medžiagoms oro tarpuose, atliekame jų suvaržymą ir sandarinimą termoputomis.

 

Rekomenduojama oro tarpo šiltinimo medžiaga: aminoplasto putos, poliuretano putos.

Kitos naudojamos medžiagos: ekovatapolistireno granulės, stiklo vata Supafil Cavity Wall

Reikalinga nemokama konsultacija? Kontaktinius duomenis rasite ČIA arba užpildykite konsultacijos formą.