Oro tarpo šiltinimas

Pagrindinė oro tarpo šiltinimo paskirtis, tai oro srautų sustabdymas konstrukcijose. Tai duoda žymiai efektyvesnį šilumos sulaikymą nekeičiant išorės apdailos. Skystos arba birios medžiagos įpučiamos į oro tarpą per ertmes, užpildomos visos tuštumos, o išorės apdaila lieka nepasikeitusi.

Oro tarpo šiltinimas privačiuose namuose

Privatūs seno tipo namai buvo statomi paliekant oro tarpą tarp vidinio ir išorinio mūro. Tokie oro tarpai šiltinami termoputomis, ekovata, polistireno granulėmis, stiko vata Supafil Cavity Wall. Pats efektyviausias oro tarpo šiltinimo būdas, žinoma, termoputos - aminoplasto putos ir poliuretano putos. Jos tolygiausiai užpildo oro tarpą, labiausiai sumažina šilumos nuostolius ir oro tarpe yra ilgaamžiškiausios.


Oro tarpo šiltinimas daugiabučiuose pastatuose

Daugumoje plytinių daugiabučių taip pat būdavo paliekamas oro tarpas. Tokio tipo pastatams rekomenduojama naudoti tik termoputas, kadangi daugiabučiuose pastatuose dažniausiai pasitaiko maži oro tarpai, o tik termoputos pasižymi tokiu skvarbumu ir užpildymo kokybe. Termoputomis šiltinamas ir tarpas esantis tarp dviejų daugiabučių.

 
 
 

Keramzito ir šlako valymas

Keramzitu ir šlaku oro tarpai būdavo užpildomi, nes anksčiau kitų šiltinimo medžiagų nebuvo. Įšilęs oras sienų tarpe kyla aukštyn tuo pat metu įtraukdamas šalto oro srautus, susidaro konvekcija. Kadangi keramzitas ir šlakas yra birios medžiagos, jos nesulaiko oro srautų, todėl nepasiekiamas geras apšiltinimo efektas. Optimaliausias sprendimas - pašalinti šias medžiagas iš oro tarpo ir užpildyti jį termoputomis, taip pasiekiamas geriausias efektas, kadangi nereikia šiltinti iš vidaus ar iš išorės, nesikeičia pastato estetinis vaizdas. 

Valymo procesas:

  • Valymas atliekamas išimant plytas;
  • Išvalytas medžiagas supilame į maišus;
  • Pagal pageidavimą medžiagas išvežame nemokamai;
  • Plytas įdedame atgal ir užtaisome siūles;
  • Sutvarkome aplinką.
 

Esant kitoms birioms medžiagoms oro tarpuose, atliekame jų suvaržymą ir sandarinimą termoputomis.

 

Rekomenduojama oro tarpo šiltinimo medžiaga: termoputos, poliuretano putos.

Kitos naudojamos medžiagos: ekovatapolistireno granulės, stiklo vata Supafil Cavity Wall

Reikalinga nemokama konsultacija? Kontaktinius duomenis rasite ČIA arba užpildykite konsultacijos formą.